دیجیتال مارکتینگ را در ۵ دقیقه یاد بگیرید!

تولید محتوا دیجیتال مارکتینگ اسمارت یار
برنامه های کاربردی بازاریابی اینترنتی
اکتبر 2, 2021
اسمارت یار دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ را در ۵ دقیقه یاد بگیرید!

دیجیتال مارکتینگ به معنای فروش محصولات و خدمات از طریق کانال‌هایی مانند رسانه اجتماعی، سئو، ایمیل و اپلیکیشن‌های موبایل است. این استراتژی به شرکت‌ها کمک می‌کنند تا کالاها، خدمات و برند خود را به‌ فروش رسانند. در واقع، روش موفقیت‌آمیزی برای رسیدن به نتایج معنی‌دار در کسب و کار محسوب می‌شود. گوگل مارکتینگ اعلام کرده است که 48 درصد از مشتریان، پرس‌وجوی خود را از موتورهای جستجو شروع می‌کنند، در حالیکه 33 درصد مشتریان نیز به دنبال وب‌سایت‌های برند و 26 درصد به دنبال اپلیکشین‌های موبایل هستند.

0
برگزاری کمپ
0
مشتریان ما تا همین امرزو
0
تعداد محتوای تولید شده

بازاریابی دیجیتال به تبلیغاتی گفته می شود که از طریق کانال های دیجیتالی مانند موتورهای جستجو، وب سایت ها، رسانه های اجتماعی، ایمیل و برنامه های تلفن همراه ارائه می شود. با استفاده از این کانال های رسانه ای آنلاین، بازاریابی دیجیتال روشی است که شرکت ها از طریق آن کالاها، خدمات و مارک ها را تأیید می کنند. مصرف کنندگان برای تحقیق در مورد محصولات به شدت به ابزارهای دیجیتالی متکی هستند. به عنوان مثال، بینش بازاریابی Think with Google نشان داد که ۴۸ درصد از مصرف کنندگان درخواست خود را در موتورهای جستجو شروع می کنند، در حالی که ۳۳ درصد به وب سایت های مارک تجاری و ۲۶ درصد به دنبال برنامه های تلفن همراه هستند.

دیجیتال-مارکتینگ-اسمارت-یار
دیجیتال مارکتینگ اسمارت یار
دیجیتال مارکتینگ اسمارت یار

انواع دیجیتال مارکتینگ که باید بشناسید

اگر می‌خواهید مشتریان بیشتری را جذب کنید، باید با انواع این استراتژی‌ها آشنا شوید که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم:

بازاریابی محتوا

مشتریان عاشق اطلاعاتی در مورد چگونگی حل مسائل یا برآوردن آرزوهای خود هستند. اگر محتوای با کیفیت بالا و مفید تولید کنید، اعتماد آنها را به دست می‌آورید. در این روش، با انتشار محتوای مفید، پاسخی برای سوالات مخاطبان خود فراهم می‌کنید. این استراتژی می‌تواند در رسانه اجتماعی، ایمیل یا وب‌سایت یا هر رسانه دیگری باشد.

سئو (بهینه‌سازی موتورهای جستجو)

وقتی تولید محتوا را شروع می‌کنید، افراد باید بتوانند آن را پیدا کنند. سئو یا بهینه‌سازی موتورهای جستجو به شما کمک می‌کند تا محتوای شما در نتایج اولیه ظاهر شود. در سئو، باید کلمات کلیدی را که مخاطب می‌خواهد جستجو کند را بدانید.

بازاریابی رسانه اجتماعی یا SMM

بازاریابی رسانه های اجتماعی یکی دیگر از استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ است که در آن از رسانه اجتماعی برای شناخت برند، محصول یا محتوا استفاده می‌شود. برخی از مزیت‌های این استراتژی عبارتند از دسترسی نزدیک‌تر به مخاطبان و پتانسیل عمل. در این روش همیشه باید به روز باشید و رسانه اجتماعی خود را کنترل کنید.

همین حالا با ما مشاوره داشته باشید

تبلیغات پولی

روش‌های زیادی برای تبلیغات در دنیای دیجیتال مارکتنیگ وجود دارد. ممکن است وقتی به صفحات گوگل مراجعه می‌کنید با علامت Ad در ابتدای لینک روبرو شده باشید، اینها وب‌سایت‌هایی هستند که برای دیده شدن در صفحات اول گوگل، پول پرداخت کرده‌اند. روش‌های دیگری نیز وجود دارند، مانند تبلیغات کلیکی یا پرداخت به ازای هزینه.

گوگل ادز از بهترین تبلیغات موجود می باشد.

ایمیل مارکتینگ

هر روزه تعداد زیادی ایمیل فرستاده می‌شود و برخی از مردم هنوز بر این باور هستند که ایمیل مارکتینگ دیگر تاثیری ندارد. اما بهتر است بدانید که اگر این نوع استراتژی را انتخاب می‌کنید، ممکن است به نتایج چشمگیری دست پیدا کنید. در استراتژی بازاریابی ورودی، ایمیل بخش مهمی از موفقیت محسوب می‌شود. اگر این پروسه را اجرا کنید، می‌توانید مشتریان خود را از طریق قیف بازاریابی هدایت کنید. علاوه بر این، ایمیل کانال مستقیمی برای ارتباط با مشتریان محسوب می‌شود.

بازاریابی پیام‌رسانی فوری

استفاده از اپلیکشین پیام فوری رو به افزایش است. علاوه بر واتساپ، تقریبا همه پلتفرم‌های رسانه اجتماعی دارای پیام‌رسانی مستقیم هستند و فرصتی عالی برای استراتژی مارکتینگ است. مشتریان شما از این کانال‌ها برای به دست آوردن پاسخ سریع سوالات خود استفاده می‌کنند که برای مطرح شدن برند شما و ارتباط بین برندتان و مشتریان‌تان بسیار مثبت است. آمار نشان می‌دهد که در سال 2019، بیشتر از 1.6 بیلیون نفر از واتساپ استفاده کرده‌اند که قدرت این پیام‌رسان را نشان می‌دهد.

بازاریابی وابسته

در بازاریابی وابسته، تولیدکنندگان محتوا، محتوای مربوط به محصول یا خدمات شما را با استفاده از یک لینک به مشتریان معرفی می‌کنند. اگر مخاطب آنها خرید کند، شما برای هر فروش آنها پول پرداخت می‌کنید. بهترین مزیت بازاریابی وابسته در استراتژی دیجیتال مارکتینگ این است که لازم نیست مخاطبان زیادی داشته باشید، چون تولیدکنندگان محتوا این کار را برای شما انجام می‌دهند. اینفلوئنسرهای دیجیتال، مثالی از تولیدکنندگان محتوا هستند که ممکن است در این نوع بازاریابی مفید باشند. این افراد کسانی هستند که در زمینه‌های خاصی مخاطبان زیادی دارند و می‌توانند محصول یا خدمات شما را به مخاطبان خود معرفی کنند.

ویدئو مارکتینگ

شاید باور نکنید، اما هر ماه 2 بیلیون نفر به دنبال چیزی در یوتیوب هستند. استراتژی ویدئو مارکتینگ از طریق قیف بازاریابی انجام می‌شود. مردم به دلایل مختلفی به دنبال ویدئو هستند و 80 درصد آنها از موتورهای جستجو ویدئوی شما را پیدا می‌کنند. پس فرصت خوبی است تا به مشتریان بیشتری پیدا کنید.

اسمارت باشید

به کمک استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ، کسب و کار شما می‌تواند به موفقیت زیادی دست یابد. وقتی مردم وارد وب‌سایتی می‌شوند، تنها به یک دلیل در سایت حضور دارند. آنها به دنبال اطلاعاتی در مورد محصولات شما هستند. با این حال، موفقیت شما به توسعه و اجرای این استراتژی‌ها بستگی دارد.

اسمارت یار

اگر تاکنون وارد بازار اینترنت نشده اید !

همین حالا شروع کنید

سریع ترین راه های ارتباطی

تماس تلفنی : ۰۲۱۲۸۴۲۹۵۵۱
واتس اپ : چت آنلاین
پست الکترونیکی : info@smartyar.com

برای بهبود مستمر جذب مشتری تبلیغات منظم و بلند مدت در راستای محصول و خدمات تنها راهکار اصولی می باشد.

به دنبال فعالیت های عجیب و خاص نباشید.

برندسازی دیجیتال

برندینگ کسب و کار شما
ثبت قانونی نشان تجاری
همسوسازی برند و مارکت

بازاریابی اینترنتی

ایجاد استراتژی مارکتینگ
ایجاد زیرساخت مارکتینگ
افزایش مشتری

مشاوره تلفنی تخصصی
مشاوره تلفنی