انواع لوگو را بشناسیم !

۱۰-لوگو-زیبای-دنیا
لوگو چیست و چه فایده ای دارد ؟
نوامبر 18, 2021
دیجیتال مارکتینگ اسمارت یار

انواع لوگو

اگرچه همه آنها ترکیبی از تایپوگرافی و تصاویر هستند، اما هر نوع لوگو حس متفاوتی به برند شما می دهد. و از آنجایی که لوگوی شما اولین چیزی است که مشتریان جدید می بینند، می خواهید مطمئن شوید که آن را به درستی دریافت کرده اید. آیا می خواهید بهترین نوع لوگو را برای کسب و کار خود انتخاب کنید؟ در اینجا ۷ نوع لوگو که باید در مورد آنها بدانید آورده شده است:

0
برگزاری کمپ
0
مشتریان ما تا همین امرزو
0
تعداد محتوای تولید شده

۱. لوگو مونوگرام (یا حروف)

لوگوهای مونوگرام یا حروف، آرم هایی هستند که از حروف، معمولا حروف اول نام تجاری تشکیل شده اند. IBM، CNN، HP، HBO… متوجه الگویی شده‌اید، بله؟ آنها اصالت اولیه چند کسب و کار معروف با نام های نسبتا طولانی هستند.

با داشتن 2 یا 3 کلمه برای به خاطر سپردن، هر یک از آنها به استفاده از حروف اول خود برای اهداف شناسایی برند روی آورده اند. بنابراین منطقی است که آنها از مونوگرام ها – که گاهی اوقات به آنها لوگوی حروف نشان داده می شود – برای نشان دادن سازمان خود استفاده کنند. علامت نامه یک لوگوی مبتنی بر تایپوگرافی است که از چند حرف، معمولا حروف اول یک شرکت، تشکیل شده است. علامت نامه همه چیز در مورد سادگی است. تنها با استفاده از چند حرف، لوگوها در ساده سازی هر برند شرکتی در صورتی که نام بلندی دارند، موثر باشند. به عنوان مثال، گفتن – و به خاطر سپردن – ناسا در برابر سازمان ملی هوانوردی و فضایی چقدر آسان‌تر است؟

طراحی-لوگو-اسمارت-یار

از آنجایی که تمرکز روی حروف اول است، فونتی که انتخاب می‌کنید (یا ایجاد می‌کنید) بسیار مهم است تا مطمئن شوید که لوگوی شما نه تنها مطابق با کاری است که شرکت شما انجام می‌دهد، بلکه هنگام چاپ روی کارت‌های ویزیت نیز خوانا است. همچنین، اگر در حال حاضر یک کسب و کار معتبر نیستید، ممکن است بخواهید نام کامل کسب و کار خود را زیر لوگو اضافه کنید تا مردم بتوانند فوراً متوجه شوند که شما چه کسی هستید.

۲. لوگو علامت کلمه (یا لوگوتایپ)

مشابه علامت حروف، علامت کلمه یا لوگو تایپ یک لوگوی مبتنی بر فونت است که تنها بر نام یک کسب و کار تمرکز دارد. به ویزا و کوکاکولا فکر کنید. زمانی که یک شرکت نام مختصر و مشخصی داشته باشد، لوگوهای Word-mark واقعاً خوب عمل می کنند. لوگوی گوگل نمونه خوبی از این موضوع است. این نام به خودی خود جذاب و به یاد ماندنی است، بنابراین، هنگامی که با تایپوگرافی قوی ترکیب می شود، لوگو به ایجاد شناخت قوی برند کمک می کند.

طراحی-لوگو-اسمارت-یار

همچنین، مانند لوگوی حروف، تایپوگرافی تصمیم مهمی خواهد بود. از آنجایی که تمرکز روی نام شما خواهد بود، باید فونتی را انتخاب کنید – یا فونتی ایجاد کنید – که جوهر کاری را که کسب و کار شما انجام می دهد را نشان دهد. به عنوان مثال، برچسب‌های مد تمایل دارند از فونت‌های تمیز و ظریفی استفاده کنند که به نظر عالی می‌رسد، در حالی که سازمان‌های قانونی یا دولتی تقریباً همیشه به متن سنتی و «سنگین‌تر» که احساس امنیت می‌کند، پایبند هستند.

چه زمانی از لوگوهای حروف و علامت کلمه استفاده کنیم

lettermark

اگر اتفاقاً کسب و کار شما نام بلندی دارد، یک لوگو با حروف در نظر بگیرید. متراکم کردن نام کسب‌وکار به حروف اول به ساده‌تر شدن طراحی شما کمک می‌کند و به همین ترتیب مشتریان زمان آسان‌تری برای یادآوری کسب‌وکار و لوگوی شما خواهند داشت.

wordmark

اگر شما یک کسب و کار جدید هستید و باید نام خود را مطرح کنید، علامت کلمه تصمیم خوبی است، فقط مطمئن شوید که آن نام به اندازه کافی کوتاه باشد تا از مزایای طراحی استفاده کنید. هر چیزی بیش از حد طولانی می تواند بیش از حد درهم به نظر برسد.

wordmark

اگر یک نام تجاری متمایز دارید که در ذهن مشتریان بماند، لوگو علامت کلمه ایده خوبی است. داشتن نام خود با فونت عالی و طراحی شده، برند شما را چسبناک تر می کند.

lettermark and wordmark

هر دو لوگوی حروف و علامت کلمه به راحتی در مواد بازاریابی و مارک تجاری تکرار می شوند، بنابراین آنها را گزینه هایی بسیار سازگار برای یک تجارت جدید و در حال توسعه می کند.

به یاد داشته باشید که هنگام ایجاد یک حروف یا علامت کلمه باید دقیق باشید. نام کسب و کار شما در یک فونت به تنهایی به اندازه کافی متمایز نخواهد بود تا تفاوت های ظریف برند شما را به تصویر بکشد. بنابراین مطمئن شوید که یک حرفه ای را استخدام می کنید که به جزئیات توجه داشته باشد.
دیجیتال مارکتینگ اسمارت یار
دیجیتال مارکتینگ اسمارت یار

۳. علائم تصویری (نماد های لوگو)

یک علامت تصویری (گاهی اوقات علامت تجاری یا نماد لوگو نامیده می شود) یک نماد یا آرم مبتنی بر گرافیک است. این احتمالاً تصویری است که وقتی به “لوگو” فکر می کنید به ذهن خطور می کند: لوگوی نمادین اپل، پرنده توییتر، تارگت bullseye. لوگوی هر یک از این شرکت‌ها به قدری نمادین و هر برند آنقدر تثبیت شده است که علامت آن به تنهایی فوراً قابل تشخیص است. علامت تجاری واقعی فقط یک تصویر است. به همین دلیل، می‌تواند برای شرکت‌های جدید یا آن‌هایی که نام تجاری قوی ندارند، یک نوع لوگو پیچیده باشد.
دیجیتال مارکتینگ اسمارت یار

بزرگترین چیزی که هنگام تصمیم گیری برای استفاده از یک علامت تصویری باید در نظر گرفت این است که چه تصویری را انتخاب کنید. این چیزی است که تمام وجود شرکت شما را حفظ می کند. شما باید به مفاهیم گسترده‌تر تصویری که انتخاب می‌کنید فکر کنید: آیا می‌خواهید با نام خود بازی کنید? (مانند جان دیر با لوگوی گوزن‌های خود)

یا به دنبال ایجاد معنای عمیق تر هستید (فکر کنید روح اسنپ چت چگونه به ما می گوید محصول چه کاری انجام می دهد؟ یا می خواهید احساسی را برانگیزید? (همانطور که بنیاد جهانی حیات وحش با تصویر سبک خود از یک پاندا – گونه ای شایان ستایش و در خطر انقراض) انجام می دهد؟

۳. علائم لوگوی انتزاعی

علامت انتزاعی نوع خاصی از لوگوی تصویری است. به جای اینکه یک تصویر قابل تشخیص باشد – مانند یک سیب یا یک پرنده – یک شکل هندسی انتزاعی است که تجارت شما را نشان می دهد. چند نمونه معروف عبارتند از لوگوی BP starburst-y، دایره تقسیم شده پپسی و گل آدیداس strip-y. مانند همه نمادهای لوگو، علائم انتزاعی بسیار خوب کار می کنند زیرا آنها نام تجاری شما را در یک تصویر واحد فشرده می کنند. با این حال، به جای محدود شدن به تصویری از چیزی قابل تشخیص، لوگوهای انتزاعی به شما این امکان را می دهند که چیزی واقعا منحصر به فرد برای نشان دادن برند خود ایجاد کنید.

دیجیتال مارکتینگ اسمارت یار

مزیت یک علامت انتزاعی این است که می‌توانید کاری را که شرکتتان انجام می‌دهد به صورت نمادین، بدون تکیه بر مفاهیم فرهنگی یک تصویر خاص، منتقل کنید. از طریق رنگ و فرم، می توانید معنا را نسبت دهید و احساسات را در اطراف برند خود پرورش دهید. (به عنوان مثال، به این فکر کنید که swoosh نایک چگونه بر حرکت و آزادی دلالت دارد).

طراحی بر اساس متد فیبوناچی

طراحی اصولی لوگو

۷. طلسم

لوگوهای طلسم آرم هایی هستند که شامل یک شخصیت مصور هستند. لوگوی طلسم که اغلب رنگارنگ، گاهی کارتونی و اغلب سرگرم کننده است، راه بسیار خوبی برای ایجاد سخنگوی برند شماست – شخصیت اسپیکر(؟).

دیجیتال مارکتینگ اسمارت یار

طلسم به سادگی یک شخصیت مصور است که شرکت شما را نشان می دهد. آنها را به عنوان سفیر تجارت خود در نظر بگیرید. طلسم های معروف عبارتند از Kool-Aid Man، KFC’s Colonel و Planter’s Mr. Peanut. طلسم ها برای شرکت هایی که می خواهند با جذاب کردن خانواده ها و کودکان فضایی سالم ایجاد کنند بسیار عالی هستند. به تمام آن طلسم ها در رویدادهای ورزشی و پویایی بزرگی که با درگیر شدن با تماشاگران ایجاد می کنند فکر کنید.

زمان استفاده از لوگوهای تصویر و نماد :

۱− یک علامت تصویری به تنهایی می تواند مشکل ساز باشد. اگر قبلاً یک برند معتبر داشته باشید، مؤثر است، اما این یک قانون سخت و سختگیرانه نیست. اگر نام شما بیش از حد طولانی باشد، می‌توانید از علامت‌های تجاری به نفع خود برای انتقال کارهایی که کسب‌وکارتان انجام می‌دهد به صورت گرافیکی استفاده کنید، و همچنین می‌توانید از آنها برای انتقال یک ایده یا احساس دلخواه استفاده کنید.

۲− برای مثال، اگر نام تجاری برای ترجمه مناسب نباشد، علائم تصویری و انتزاعی نیز برای تجارت جهانی بسیار خوب کار می کنند.

۳− با این حال، اگر تغییراتی را در مدل کسب و کار خود در آینده پیش بینی می کنید، ممکن است یک علامت تصویری بهترین ایده نباشد. ممکن است شروع به فروش پیتزا کنید و از پیتزا در لوگوی خود استفاده کنید، اما وقتی شروع به فروش ساندویچ یا همبرگر یا حتی تولید می کنید چه اتفاقی می افتد؟

۴− علائم انتزاعی به شما این امکان را می دهد که یک تصویر کاملا منحصر به فرد برای کسب و کار خود ایجاد کنید، اما بهتر است به متخصصان طراحی بسپارید که درک کنند چگونه رنگ، شکل و ساختار برای ایجاد معنا ترکیب می شوند.

۷. لوگوی ترکیبی

علامت ترکیبی لوگویی است که از یک علامت کلمه یا حروف ترکیبی و یک علامت تصویری، علامت انتزاعی یا طلسم تشکیل شده است. عکس و متن را می توان در کنار هم قرار داد، روی هم چید، یا با هم ادغام کرد تا یک تصویر ایجاد کند. برخی از لوگوهای معروف ترکیبی عبارتند از Doritos، Burger King و Lacoste.

دیجیتال مارکتینگ اسمارت یار

از آنجایی که یک نام با تصویر مرتبط است، یک علامت ترکیبی یک انتخاب همه کاره است که هم متن و هم نماد یا طلسم با هم کار می کنند تا برند شما را تقویت کنند. با یک علامت ترکیبی، مردم نیز بلافاصله شروع به پیوند نام شما با علامت تصویری یا طلسم شما می کنند! در آینده ممکن است بتوانید به طور انحصاری بر یک نماد لوگو تکیه کنید و مجبور نباشید همیشه نام خود را درج کنید. همچنین، از آنجایی که ترکیب یک نماد و متن با هم یک تصویر متمایز ایجاد می کند، علامت تجاری این آرم ها معمولا راحت تر از یک علامت تصویری به تنهایی است.

لوگو حرفه ای اعتبار برند شماست

۸. ترکیبی در لوگو

آرم نماد شامل فونت در داخل یک نماد یا یک نماد است. به نشان ها، مهرها و تاج ها فکر کنید. این لوگوها معمولاً ظاهری سنتی در مورد آنها دارند که می تواند تأثیر قابل توجهی داشته باشد، بنابراین آنها اغلب انتخاب مورد علاقه بسیاری از مدارس، سازمان ها یا سازمان های دولتی هستند. صنعت خودرو نیز علاقه زیادی به لوگوهای نماد دارد. در حالی که آنها یک سبک کلاسیک دارند، برخی از شرکت ها به طور موثر ظاهر نمادهای سنتی را با طرح های لوگوی مناسب قرن بیست و یکم مدرن کرده اند (به نشان نمادین پری دریایی استارباکس یا نشان معروف هارلی دیویدسون فکر کنید).

دیجیتال مارکتینگ اسمارت یار

اما به دلیل تمایل آنها به جزئیات بالاتر، و این واقعیت که نام و نماد به شدت در هم تنیده شده اند، می توانند نسبت به انواع لوگوهای فوق الذکر تطبیق پذیری کمتری داشته باشند. تکرار طرح پیچیده نشان در همه برندها آسان نخواهد بود. برای کارت ویزیت، یک نشان شلوغ ممکن است قبل از اینکه خواندن آن خیلی سخت شود، بسیار کوچک شود. همچنین، اگر قصد دارید این نوع لوگو را روی کلاه یا پیراهن بدوزید، در غیر این صورت واقعاً باید طرحی ایجاد کنید که در سمت ساده باشد وگرنه ممکن نیست. بنابراین به عنوان یک قاعده طراحی خود را بدون پیچیدگی نگه دارید و با ظاهری قوی و جسورانه کنار می‌روید که شما را شبیه یک حرفه‌ای تمام عیار می‌کند.

اسمارت باشید

به کمک استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ، کسب و کار شما می‌تواند به موفقیت زیادی دست یابد. وقتی مردم وارد وب‌سایتی می‌شوند، تنها به یک دلیل در سایت حضور دارند. آنها به دنبال اطلاعاتی در مورد محصولات شما هستند. با این حال، موفقیت شما به توسعه و اجرای این استراتژی‌ها بستگی دارد.

اسمارت یار

اگر تاکنون وارد بازار اینترنت نشده اید !

همین حالا شروع کنید

سریع ترین راه های ارتباطی

تماس تلفنی : ۰۲۱۲۸۴۲۹۵۵۱
واتس اپ : چت آنلاین
پست الکترونیکی : info@smartyar.com

برای بهبود مستمر جذب مشتری تبلیغات منظم و بلند مدت در راستای محصول و خدمات تنها راهکار اصولی می باشد.

به دنبال فعالیت های عجیب و خاص نباشید.

برندسازی دیجیتال

برندینگ کسب و کار شما
ثبت قانونی نشان تجاری
همسوسازی برند و مارکت

بازاریابی اینترنتی

ایجاد استراتژی مارکتینگ
ایجاد زیرساخت مارکتینگ
افزایش مشتری

مشاوره تلفنی تخصصی
مشاوره تلفنی