لوگو چیست و چه فایده ای دارد ؟

دیجیتال مارکتینگ اسمارت یار
دارایی های بازاریابی اینترنتی
نوامبر 9, 2021
طراحی اصولی لوگو
انواع لوگو را بشناسیم !
نوامبر 18, 2021
۱۰-لوگو-زیبای-دنیا

لوگو چیست ؟

لوگوی کسب و کار یکی از جنبه های اصلی تبلیغ شرکت شما است، زیرا ایده و فلسفه برند شما را در یک نگاه نمایان میکند. آیا می دانید مغز ما تصاویر را ۶۰۰۰۰ برابر سریعتر از کلمات پردازش می کند، یا به عبارتی دیگر ۹۰ درصد ورودی مغزمان تصویری است. بنابراین داشتن یک لوگو واقعا بازاریابی شما را آسان می کند.

اگر هنوز قانع نشدی؟

ده مزیت داشتن یک لوگو یا نشان تجاری یا آرم تجاری یا علامت تجاری عالی را بخوانید.

0
برگزاری کمپ
0
مشتریان ما تا همین امرزو
0
تعداد محتوای تولید شده

۱. شناخت برند

لوگو چیزی است که مردم ابتدا در مورد یک تجارت و یک برند به آن توجه می کنند. آنها می گویند یک عکس ارزش هزار کلمه را دارد و وقتی صحبت از برندسازی می شود، حق با آنهاست. داشتن یک لوگوی قوی و به یاد ماندنی به کسب و کار شما کمک می کند تا در ذهن مردم باقی بماند. این به کسب و کار شما کمک می کند تا عمر طولانی داشته باشد.

هرچه لوگوی شما چشم نوازتر و خاطره انگیزتر باشد، بیشتر از رقبای خود متمایز خواهید شد.

۲. حرفه ای بودن

یکی از ویژگی‌های مشترک کسب‌وکارهای بزرگ و موفق این است که لوگو دارند. حتی اگر به اندازه نام شرکت در یک فونت و طرح رنگی ساده باشد. داشتن لوگوی خود با تاثیر بر نحوه برخورد مشتریان و تامین کنندگان با شما. مردم آمده اند که داشتن یک لوگو را با یک شرکت معتبر مرتبط می دانند.

حتی اگر شرکت شما برای سال‌ها فعالیت داشته باشد، نداشتن لوگو ممکن است باعث شود مشتریان فکر کنند که شما تازه تاسیس شده‌اید.

۳. شخصیت خود را نشان دهید

شما می توانید شخصیت شرکت خود را از طریق لوگوی خود نشان دهید. این کار باعث جذابیت بیشتر کسب و کار شما برای مصرف کنندگان می شود. به عنوان مثال، استفاده از رنگ های روشن یا طراحی منحصر به فرد، نوآوری و اصالت را نشان می دهد.

لوگوی با استفاده از یک حیوان زیبا یا کارتون دوستانه می تواند مشتریان را راحت کند و به آنها کمک کند حتی قبل از تجارت با شما اعتماد خود را به شرکت جلب کنند. این همچنین به شما کمک می کند تا مشتریانی را که دارید حفظ کنید.

تولید محتوا دیجیتال مارکتینگ اسمارت یار
دیجیتال مارکتینگ اسمارت یار
سئو محتوا دیجیتال مارکتینگ اسمارت یار

۴. نام تجاری محصول

معرفی برند خود در آنجا راه دیگری برای اطمینان از ماندگاری طولانی است. لوگوی شما که بر روی سایر محصولات و کالاها قرار می گیرد می تواند اعتماد برند را افزایش دهد.

شما می توانید از محصولات تبلیغاتی همراه با لوگوی خود استفاده کنید تا با هزینه کم به تجارت بپردازید. یک کیف یا خودکار با لوگوی شما یک بازاریابی و تبلیغات عالی است. با هر بار استفاده، لوگوی شما نمایش داده می شود و کسب و کار شما را به مردم یادآوری می کند.

۵. متمایز شوید

مهم نیست که محصولات یا خدمات شما چقدر خوب هستند، اگر متمایز نباشید، هرگز موفقیتی را که شایسته آن هستید نخواهید دید. یک لوگوی خوب چشم ها را به خود جلب می کند و به شما کمک می کند در بین رقبای خود برجسته شوید.

یک لوگوی قابل توجه که در وب سایت و رسانه های اجتماعی شما خوب به نظر می رسد می تواند تفاوت بزرگی در دسترسی شما ایجاد کند. هنگامی که علاقه آنها را تضمین کردید، می توانید برای بستن معاملات خود به محصولات و خدمات برتر خود اعتماد کنید.

۶. به مشتریان اطلاع دهید

یک لوگوی خوب به مشتریان کمک می‌کند فوراً بخش بازار شما را بشناسند و نتصویر شفافی از آنچه کسب‌ و کار شما انجام می‌دهد را نشان دهد.

چه از تصاویر انتزاعی استفاده کنید یا از یک طراحی سنتی تر، می تواند به مشتریان بالقوه کمک کند تا بفهمند چگونه می توانید به آنها کمک کنید. یک نکته برای استفاده از تصاویر انتزاعی و سبک در لوگوی خود این است که به جای آن روی رنگ تمرکز کنید. مطمئن شوید که انتخاب رنگ شما منعکس کننده احساس کسب و کار و روانشناسی برند است.

نمونه لوگو های موفق دنیا

دیجیتال مارکتینگ اسمارت یار

۷. به بازاریابی خود کمک کنید

لوگو نقش مهمی در تبلیغ شرکت شما دارد. برندها با نمایش لوگوی خود به روش های مختلف خود را قابل مشاهده می کنند. در مورد آن فکر کنید، اگر به جای لوگوها فقط نام شرکت هایی را دیدید که مالک برندها بودند. چند نفر را می توانید روی بیلبورد بدون لوگو تشخیص دهید؟

در بیشتر مواقع، فضایی که برای تبلیغ محصولات شرکت در نظر گرفته می شود محدود است و لازم است تا حد امکان از آن استفاده کنید. به عنوان مثال، یک بنر در یک وب سایت نمی تواند حاوی توضیحات کامل شرکت از اخلاق و باورهای برند باشد. در عوض، استفاده از لوگو به کاربر می‌گوید صاحب محصول و کجا می‌توان آن را پیدا کرد.

۸. سازگاری

اطمینان از حس یکنواختی در افزایش شهرت برند شما بسیار موثر است. مطالعات نشان داده است که ثبات در تمامی پلتفرم های رسانه ای می تواند درآمد را تا 23 درصد افزایش دهد. لوگو بخش مهمی از این امر است، زیرا به شما کمک می‌کند تا یک خط پایه سبک مشترک را در اشکال مختلف رسانه تنظیم کنید.

مطمئن شوید که لوگوی با کیفیت و خوب فکر شده دارید. این امر اعتبار و قابلیت اطمینان نام تجاری را نشان می دهد. سعی کنید به سراغ چیزی کلاسیک با حسی جاودانه بروید. یک لوگو با طراحی خوب می تواند حتی جدیدترین کسب و کار را حرفه ای، قابل اعتماد و قابل اعتماد جلوه دهد.

۹. درخواست تجدید نظر اینترنتی

ایجاد یک حضور آنلاین با یک لوگوی متمایز آسان تر است. مهم نیست که طراحی وب سایت شما چقدر نوآورانه و خلاقانه است، این لوگوی شماست که سایت شما را از رقبا متمایز می کند. این لوگوی شماست که آن را متعلق به شما خواهد کرد. تنها با چند ثانیه برای جلب علاقه افراد، یک لوگوی چشم نواز برای جلب توجه آنها لازم است. افزودن لوگوی خود به امضای ایمیل خود نیز به ارائه نمایش بیشتر کمک می کند.

۱۰. ایجاد وفاداری

همانطور که تجارت شما گسترش می یابد، لوگوی شما به طور گسترده ای قابل تشخیص خواهد بود. افراد بیشتری خواهند دانست که شما کی هستید و در مورد چه چیزی هستید. این باعث ایجاد این تصور می شود که شما به عنوان یک تجارت در دسترس و قابل اعتماد هستید. به برندهایی که می شناسید فکر کنید.

به عنوان مثال لوگو شرکت نایکی را در نظر بگیرید، وقتی به دنبال لباس ورزشی هستید و آن تیک را می بینید، به احتمال زیاد آن مورد را انتخاب می کنید. این به این دلیل است که شما لوگو را می شناسید و آن را با برندی مرتبط می دانید که می توانید به آن اعتماد کنید. اگر برای ایجاد اعتماد با لوگوی خود وقت صرف کنید، مطمئناً وفاداری به برند دنبال می شود.

هنگامی که آنها کسب و کار شما و آنچه می توانید ارائه دهید را دوست داشته باشند، مشتریان به جستجوی شما ادامه خواهند داد. این لوگوی شما خواهد بود که آنها ابتدا به دنبال آن هستند.

همین حالا با ما مشاوره داشته باشید

انواع لوگو

لوگو تصویری است که نماد کسب و کار شماست. اما آیا می دانستید ۷ نوع مختلف لوگو وجود دارد؟

انواع لوگو

اسمارت باشید

به کمک استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ، کسب و کار شما می‌تواند به موفقیت زیادی دست یابد. وقتی مردم وارد وب‌سایتی می‌شوند، تنها به یک دلیل در سایت حضور دارند. آنها به دنبال اطلاعاتی در مورد محصولات شما هستند. با این حال، موفقیت شما به توسعه و اجرای این استراتژی‌ها بستگی دارد.

اسمارت یار

اگر تاکنون وارد بازار اینترنت نشده اید !

همین حالا شروع کنید

سریع ترین راه های ارتباطی

تماس تلفنی : ۰۲۱۲۸۴۲۹۵۵۱
واتس اپ : چت آنلاین
پست الکترونیکی : info@smartyar.com

برای بهبود مستمر جذب مشتری تبلیغات منظم و بلند مدت در راستای محصول و خدمات تنها راهکار اصولی می باشد.

به دنبال فعالیت های عجیب و خاص نباشید.

برندسازی دیجیتال

برندینگ کسب و کار شما
ثبت قانونی نشان تجاری
همسوسازی برند و مارکت

بازاریابی اینترنتی

ایجاد استراتژی مارکتینگ
ایجاد زیرساخت مارکتینگ
افزایش مشتری

مشاوره تلفنی تخصصی
مشاوره تلفنی