برنامه های کاربردی بازاریابی اینترنتی

اسمارت یار دیجیتال مارکتینگ
دیجیتال مارکتینگ را در ۵ دقیقه یاد بگیرید!
می 19, 2020
دیجیتال مارکتینگ اسمارت یار
دارایی های بازاریابی اینترنتی
نوامبر 9, 2021
تولید محتوا دیجیتال مارکتینگ اسمارت یار

برنامه های مورد نیاز دیجیتال مارکتینگ !

قبل از ورود به دنیای اینترنت و بازاریابی اینترنتی مقداری با Google آشنا شوید. روند درآمدزایی گوگل را بررسی نمایید. همینطور بررسی کنید و ببینید Youtube و یا حتی سایتهای ایرانی مثل Aparat چگونه درآمدزایی میکنند.

نکته دوم ایجاد فرآیندی منسجم و روزانه به همراه استراتژی تعاملی با کسب و کار می باشد. دقت کنید در صورتی که استراتژی شما با کسب کارتان همسو نباشد فقط و فقط پولتان را هدر می دهید.

0
برگزاری کمپ
0
مشتریان ما تا همین امرزو
0
تعداد محتوای تولید شده

۲۱ برنامه کاربردی که برای شروع کار مارکتینگ نیاز دارید !

دقت بفرمایید که این مقاله ترجمه می باشد و مطالب آن در خارج از ایران کاربرد بالایی خواهد داشت ولی با ایده گرفتن می توانید استراتژی با نرم افزار های موجود طراحی نمایید. لازم به ذکر است ما در ایران فقط و فق به کمک ابزارهای گوگل و برخی نرم افزارهای داخلی فرآیند بازاریابی اینترنتی را انجام می دهیم.

برنامه های ذکر شده در لیست پائین هر کدام برای تحلیل و اجرای فرآیند دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد، که برخی از آنها توضیح داده شده است :

 1. MailChimp
 2. HubSpot
 3. Trello
 4. Hootsuite
 5. Google Analytics
 6. KISSmetrics
 7. FollowerWonk
 8. All-in-One SEO Pack (for WordPress)
 9. Buzzsumo
 10. Crazy Egg
 11. Ubersuggest
 12. CoFoundersLab
 13. Adobe Sign
 14. DropBox
 15. Google Business Suite products
 16. oDeskWork
 17. Upwork
 18. Fiverr
 19. OmniFocus
 20. Zoom
 21. Toggl
تولید محتوا دیجیتال مارکتینگ اسمارت یار
سئو محتوا دیجیتال مارکتینگ اسمارت یار
سئو محتوا دیجیتال مارکتینگ اسمارت یار

۱. MailChimp

ببینید آژانس های تبلیغانی چگونه می‌تواند حجم زیادی از ترافیک را به وب‌سایت شما هدایت کند.

– SEO : حجم عظیمی از ترافیک SEO را باز کنید. نتایج واقعی را ببینید.
– بازاریابی محتوا : تیم ما محتوای حماسی ایجاد می‌کند که به اشتراک گذاشته می‌شود، پیوند می‌گیرد و ترافیک را جذب می‌کند.
– رسانه پولی : استراتژی‌های پولی مؤثر با ROI واضح.

ساعتها در انتظار تماس ننشینید

این چیزی نیست که شما باید منتظر آن باشید. در عوض، شما باید یک استراتژی بازاریابی ایمیلی را در روز اول اجرا کنید.

MailChimp با بیش از ۱۲ میلیون مشتری، جایگاه خود را به عنوان یکی از برترین ارائه دهندگان ایمیل مارکتینگ و ابزارهای بازاریابی دیجیتال در جهان کسب کرده است. در حالی که جایگزین هایی وجود دارد، این ابزار به دلایل بسیاری یکی از بهترین ها باقی می ماند:

تاریخچه به سال ۲۰۰۱ باز می گردد، بسیار قبل از اینکه اکثر شرکت ها شروع به استفاده از ایمیل مارکتینگ کنند. گزینه های پشتیبانی سلف سرویس، تضمین می کند که می توانید به سرعت پاسخ همه سؤالات خود را بیابید. طرح رایگان برای کسانی که کمتر از ۲۰۰۰ مشترک دارند و کسانی که بیش از ۱۲۰۰۰ ایمیل در ماه ارسال نمی کنند. هنگام راه اندازی یک کسب و کار، بعید است که بیش از ۲۰۰۰ مشترک داشته باشید. به همین دلیل، می‌توانید با استفاده از ابزار MailChimp زودتر شروع به کار کنید و به‌طور رایگان از این ابزار استفاده کنید، زیرا با بازاریابی ایمیلی پاهای خود را خیس می‌کنید و سپس با افزایش مقیاس به یک طرح پولی می‌روید.

mailchimp digital marketing tool

 

همین حالا با ما مشاوره داشته باشید

۲. HubSpot

وقتی نوبت به بازاریابی، فروش و نرم افزار CRM می رسد، HubSpot به یکی از برترین برنامه ها تبدیل شده است. به همین دلیل، بیایید روی راه حل های نرم افزار بازاریابی آن تمرکز کنیم. این شرکت در مورد این ابزار دیجیتال مارکتینگ می گوید: ” HubSpot از جذب بازدیدکنندگان گرفته تا مشتریان بسته، کل قیف بازاریابی شما را گرد هم می آورد. “

شما می‌دانید که عملکرد خوب قیف بازاریابی شما چقدر مهم است. با استفاده از این نرم افزار به ابزارهایی دسترسی دارید که به موارد زیر کمک می کنند:

– وبلاگ نویسی
– سئو
– رسانه های اجتماعی
– سایت اینترنتی
– مدیریت رهبری
– صفحات فرود
– فراخوان برای اقدام
– اتوماسیون بازاریابی
– پست الکترونیک
– تجزیه و تحلیل

وقتی به نرم افزار بازاریابی همه کاره HubSpot تکیه می کنید، هیچ سنگی روی آن باقی نمی ماند. به همین دلیل است که این یک انتخاب برتر برای کسانی است که در حال راه اندازی یک کسب و کار هستند. با همه چیزهایی که در یک مکان نیاز دارید، لازم نیست خودتان را به جهات مختلف بکشید.

hubspot digital marketing tool

انواع محتوای بصری

در این عصر دیجیتالی، استفاده از همه شکل‌های محتوایی برای کمک به پابرجا ماندن برند شما از اهمیت زیادی برخوردار است. استفاده از محتوای بصری جذاب‌تر است و قابل دسترس‌تر است. در ادامه به دو نوع محتوای بصری اشاره می‌کنیم

تصاویر

تصاویر، پرکاربردترین نوع محتوای بصری محسوب می‌شوند. یک تصویر می‌تواند پیغام شما را در عرض چند ثانیه به مخاطب انتقال دهد. وجود تصاویر با کیفیت بالا و مرتبط با کسب و کار می تواند تاثیر زیادی در بیننده و همینطور موتورهای جستجو داشته باشد.

ویدئو

پیش‌بینی می‌شود که در آینده خیلی نزدیک، ۸۰ درصد ترافیک اینترنت جهانی را محتوای ویدئویی تشکیل خواهد داد. برندها نیاز به استراتژی مارکیتنیگ ویدئو دارند و این ایده جدیدی نیست. در ویدئوی خود می‌توانید با صحبت کردن در مورد هدف خود شروع کنید.

۳. Trello

Trello یک ابزار دیجیتال مارکتینگ است که به شما کمک می‌کند پروژه‌ها را مدیریت کنید و در همان صفحه تیم خود بمانید – اگر می‌خواهید در زمان و ناامیدی خود صرفه‌جویی کنید، یک عمل بازاریابی دیجیتال خوب است.

به عنوان مثال، می توانید قبل از انتشار پست های وبلاگ در Trello آنها را به اشتراک بگذارید. این به سایر اعضای تیم شما این فرصت را می‌دهد تا پست را مرور کنند، افکار خود را بررسی کنند و تغییراتی را ایجاد کنند که می‌تواند قبل از انتشار آن قطعه را تقویت کند.

در گذشته، قبل از روزهای Trello و برنامه های مشابه، ایمیل بهترین راه برای همکاری با تیم شما بود. اگرچه این هنوز مفید است، اما تا حدی می‌تواند منجر به سردرگمی، پیام‌های از دست رفته و ناامیدی شود.

trello digital marketing tools

با Trello، همه چیز مربوط به استراتژی بازاریابی آنلاین شما را می‌توان در یک مکان به اشتراک گذاشت. تنظیم یک تابلو فقط چند دقیقه طول می‌کشد. حتی بهتر از آن، می‌توانید به سرعت تمام کارکنان خود را دعوت کنید، همه آنها می‌توانند بدون معطلی وارد عمل شوند.

Trello تنها ابزار بازاریابی دیجیتال در نوع خود نیست، اما تا حد زیادی یکی از بهترین ها است. وقتی نوبت به همکاری با دیگران در خصوص وظایف بازاریابی می رسد، شکست دادن این ابزار دشوار است.

اسمارت باشید

به کمک استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ، کسب و کار شما می‌تواند به موفقیت زیادی دست یابد. وقتی مردم وارد وب‌سایتی می‌شوند، تنها به یک دلیل در سایت حضور دارند. آنها به دنبال اطلاعاتی در مورد محصولات شما هستند. با این حال، موفقیت شما به توسعه و اجرای این استراتژی‌ها بستگی دارد.

۴. Hootsuite

hootsuite digial marketing tools

رسانه های اجتماعی بدون در نظر گرفتن اندازه، سن یا صنعت، نقش مهمی در موفقیت هر شرکتی دارند. در واقع، من استدلال می کنم که بازاریابی رسانه های اجتماعی برای پیشرفت در این عصر دیجیتال ضروری است.

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ مانند Hootsuite به شما این امکان را می دهند که پست های رسانه های اجتماعی را از قبل برنامه ریزی کنید، بنابراین در زمان شما صرفه جویی می کند.

Hootsuite چندین ویژگی برای کمک به رشد کسب و کار خود ارائه می دهد. به عنوان مثال، شما می توانید:

– اینفلوئنسرها را برای تیم بازاریابی خود و رهبران تیم فروش خود را شناسایی کنید
– از طریق داشبورد به نظرات و ذکرها پاسخ دهید – دلیلی برای بازدید از هر پلتفرم جداگانه وجود ندارد
– از پاسخ های از پیش نوشته شده استفاده کنید
– زمان‌بندی پست‌ها را زمانی که مخاطبان شما بیشتر فعال هستند (حتی اگر خواب هستید!)

بازاریابی رسانه‌های اجتماعی آنقدرها که به نظر می‌رسد دشوار نیست، مخصوصاً وقتی به ابزارهایی مانند Hootsuite تکیه می‌کنید. با استفاده از این ابزار خاص، می توانید پروفایل های رسانه های اجتماعی را برای بیش از 30 پلتفرم برنامه ریزی و مدیریت کنید.

تصور کنید این کار را با دست انجام دهید، بدون داشبورد مرکزی که شما را راهنمایی کند. برای ناامید کردن حتی با تجربه ترین کارآفرین، چه رسد به صاحب کسب و کار جدید، کافی است. بگذارید Hootsuite مانند مدیر بازاریابی رسانه های اجتماعی که هست، مدیریت را در دست بگیرد.

 

۵. Google Analytic

به عنوان یکی از بهترین ابزارهای رایگان گوگل، Analytics باید از همان ابتدا بخشی از استراتژی بازاریابی دیجیتال شما باشد. در واقع، من می خواهم استدلال کنم که این یکی از قدرتمندترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ موجود است. تنها چند دقیقه طول می کشد تا کد آنالیتیکس را به وب سایت خود اضافه کنید و به شما این امکان را می دهد که هر اقدامی را توسط هر بازدید کننده دنبال کنید. از نظر بسیاری این چیزی بیش از یک ابزار ترافیکی نیست، اما در واقع می تواند تأثیر زیادی بر استراتژی بازاریابی شما داشته باشد، اگر بدانید چه کاری انجام می دهید.

به عنوان مثال، توانایی دیدن ترافیک شما از کجا آمده است:

google analytics digital marketing tools

شاید متوجه شده باشید که یک کمپین رسانه اجتماعی خاص ترافیک زیادی را به وب سایت شما هدایت می کند. با استفاده از این داده ها، می توانید استراتژی آینده خود را در تلاش برای گرفتن همان نتایج تنظیم کنید. یا شاید متوجه شده باشید که مجموعه خاصی از کلمات کلیدی معجزه ای برای ترافیک ارگانیک شما انجام می دهند. باز هم، می‌توانید توجه خود را به این کلمات کلیدی معطوف کنید، و اطمینان حاصل کنید که هنگام تولید محتوا، این کلمات را در ذهن خود نگه دارید.

Google Analytics یکی از آن ابزارهای دیجیتال مارکتینگ نیست که بتوانید نادیده بگیرید. نصب زودهنگام این یک تصمیم کلیدی در رابطه با استراتژی بازاریابی دیجیتال شما است. داده هایی که می توانید جمع آوری کنید بسیار ارزشمند است.

 

۶. KISSmetrics

شعار این ابزار دیجیتال مارکتینگ گویای همه چیز است:

۱- با دیدن آنچه در وب‌سایت و برنامه‌هایتان اتفاق می‌افتد، رشد را تسریع کنید.
۲- خوب است که می خواهید در روزهای اولیه کسب و کارتان زمان زیادی را صرف بازاریابی دیجیتال کنید. اما، آیا واقعاً می خواهید تصمیماتی بگیرید که تأثیری نداشته باشد؟
۳- شما باید هر حرکتی را که انجام می‌دهید ردیابی و تجزیه و تحلیل کنید، زیرا این تنها راه تمرکز بر تاکتیک‌هایی است که بهترین بازگشت سرمایه (ROI) را فراهم می‌کنند.

با KISSmetrics، می‌توانید به راحتی ببینید چه چیزی در همه کمپین‌هایتان کار می‌کند و چه چیزی خوب نیست.

به عنوان مثال، محصولات Analytics آن را در نظر بگیرید. با یک گزارش قیف، می توانید ببینید که آیا “نشت” در کسب و کار شما وجود دارد یا خیر. در اینجا یک اسکرین شات از آنچه که باید انتظار داشت آمده است:

kissmetrics digital marketing tool

با شروع ماهانه 120 دلار، KISSmetrics ارزان ترین ابزار بازاریابی دیجیتال در این لیست نیست. با این حال، این یکی از مواردی است که شما می خواهید در مورد آن فکر کنید، زیرا کسب و کار شما راه اندازی می شود. با محصولات متنوعی که در دسترس شماست، بینش هایی که دریافت می کنید برای رشد شرکت شما بسیار ارزشمند خواهد بود.

 

۷. Followerwonk

digital marketing tool follower wonk

آیا قصد دارید زمان زیادی را برای بازاریابی رسانه های اجتماعی صرف کنید؟

در حالی که این یک راه عالی برای جذب مخاطبان و ارسال ترافیک به وب سایت شما است، اما تنها در صورتی به نفع شما عمل می کند که یک برنامه محکم در اختیار داشته باشید. ابزارهایی مانند Followerwonk برای کمک به شما در بهبود استراتژی بازاریابی رسانه های اجتماعی، مانند جستجو در داده های تحلیلی توییتر، طراحی شده اند.

من این ابزار بازاریابی دیجیتال را به دو دلیل در لیست قرار دادم: استفاده از آن آسان است و بسیار مؤثر است. Followerwonk خدمات خود را به سه دسته مجزا تقسیم می کند:

یافتن: از این ابزار برای جستجوی بایوس توییتر و مقایسه حساب‌ها استفاده کنید.
تجزیه و تحلیل: فهرست فالوورهای خود را بر اساس بیوگرافی، مکان، افرادی که دنبال می‌کنند و بسیاری از معیارهای دیگر تقسیم کنید.
بهینه سازی: استراتژی خود را با سود و زیان دنبال کنندگان مطابقت دهید تا بفهمید چه نوع محتوایی بهترین عملکرد را دارد.

تنها نقطه ضعف فالوورونک این است که نمی توان از آن با دیگر پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، اینستاگرام و لینکدین استفاده کرد. با این حال، اگر برنامه های بزرگی برای توییتر دارید، این یک ابزار بازاریابی دیجیتال است که باید اغلب از آن استفاده کنید.

حتی اگر ممکن است به صورت روزانه از آن استفاده نکنید، هر از گاهی می تواند مفید باشد. پس از همه، ضروری است که مخاطب خود را درک کنید.

follower wonk digital marketing tools

 

اسمارت یار

اگر تاکنون وارد بازار اینترنت نشده اید !

همین حالا شروع کنید

سریع ترین راه های ارتباطی

تماس تلفنی : ۰۲۱۲۸۴۲۹۵۵۱
واتس اپ : چت آنلاین
پست الکترونیکی : info@smartyar.com

برای بهبود مستمر جذب مشتری تبلیغات منظم و بلند مدت در راستای محصول و خدمات تنها راهکار اصولی می باشد.

به دنبال فعالیت های عجیب و خاص نباشید.

برندسازی دیجیتال

برندینگ کسب و کار شما
ثبت قانونی نشان تجاری
همسوسازی برند و مارکت

بازاریابی اینترنتی

ایجاد استراتژی مارکتینگ
ایجاد زیرساخت مارکتینگ
افزایش مشتری

مشاوره تلفنی تخصصی
مشاوره تلفنی