مقایسه وب سایت های اسمارت یار

مقایسه وب سایت

در بسیاری از موارد دوستان همکار حوزه طراحی وب سایت به وب سایت های ما خرده گرفته و میگویند طراحی حرفه ای نداشته و مناسب نیست.از این رو مقایسه ای میان چند سایت معتبر و وب سایت های امارت یار انجام دادیم. تا به نقطه مشترکی در خصوص طراحی برسیم.

لازم به ذکر نکته ی مهمیست که بنده اعتقاد دارم و اینکه :


بر اساس نیازتان از امکانات استفاده کنید.

داشتن وب سایتی با طراحی های بسیار سنگین و پرهزینه برای فرآیند بازاریابی اینترنتی تاثیر فزاینده و مثبتی نخواهد داشت، و فقط هزینه تولید زیرساخت مجازی شما را افزایش می دهد.این هزینه ها از لایه های نگهداری و ایجاد سرور تا هزینه های طراحی وجود خواهد داشت.

دقت بفرمایید اگر طراحی اصولی که در آن رنگها، نوشته ها و تصاویر به شکل آراسته ای در کنار هم قرار گرفته باشند و تنش دیداری منفی برای کاربر ایجاد نکند. از دید ما الزامات حرفه ای بودن و طراحی رعایت گردیده است.حال یک صفحه یا یک تبلیغ یا وب سایتی با صفحات متعدد.


Visual Tension یا تنش بصری یا دیداری

از این رو وب سایت های طراحی شده توسط تیم اسمارت یار را با چندین وب سایت معروف مقایسه نمودیم و نتایج را در شکل های زیر آورده ایم.

وب سایت داور : Webscore.ai


نتایج مقایسه بر اساس :


  • Page markup and basic SEO
  • Look for different screen sizes
  • Colors, fonts, images
  • Structure of the informationالبته دقت بفرمایید انواع سایت از قبیل فروشگاهی، هنری، اطلاع رسانی و مارکتینگ باید به صورت جداگانه ارزیابی و بررسی گردند.ولی اصول کلی در تولید تمامی آنها باید رعایت شود.

از نکات کلیدی دیگر که از اصول دیجیتال مارکتینگ بوده و در اکثر موارد دوستان بی حوصله رعایت نمی کنند، نمایش وب سایت در صفحه نمایش های متفاوت است.مخصوصا موبایل. همه آگاه هستیم که ۹۰ درصد کاربران از موبایل خود استفاده اینترنت دارند. لذا در تست بالا این مورد هم ارزیابی گردیده است.

در بخش بعدی کارایی وب سایت ها را مورد ارزیابی قرار می دهیم.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]