یا رقص گوگل چیست ؟ Google Dance

google dance

هر وقت در نمایشگاه های تجاری هستیم ، سمینارها را برگزار می کنیم یا در سمپوزیوم ها صحبت می کنیم ، این سؤال را می پرسیم “رقص گوگل چیست؟” ما موارد مختلفی را شنیده ایم که به آنها “رقص گوگل” گفته می شود، اما فقط یک مورد واقعاً صحیح است. این دوره زمانی است که Google در حال بازنگری رتبه بندی وب سایت ها است، و نتایج برای یک دوره 3 تا 5 روزه متغیر است. در واقع رقص گوگل نام الگوریتمی از گوگل است که این فرآیند را انجام می دهد.

 

چند بار رقص گوگل اتفاق می افتد؟

نام “Google Dance” در گذشته برای توصیف دوره ای که به روزرسانی شاخص های اصلی موتور جستجوی Google به روز می گشت، استفاده می شد. این به‌روزرسانی شاخص اول Google به طور متوسط هر 36 روز یا 10 بار در سال رخ داده است.

با تغییرات قابل توجه در نتایج جستجو و با به روزرسانی در حافظه پنهان Google در تمام صفحات فهرست بندی شده است، این ساده ترین راه شناسایی بود. این تغییرات از یک دقیقه به دقیقه دیگر مشهود است. اما به روزرسانی به عنوان بر روی ایندکس ها به این صورت نبود. در حقیقت، چندین روز طول می کشید تا بروزرسانی کامل این شاخص ها به پایان برسد.

از آنجا که گوگل، مانند هر موتور جستجوگر دیگر(که وجود نداره!)، به این بستگی دارد که مشتریان بدانند نتایج معتبر و معتبری را در 24 ساعت شبانه روز، هفت روز در هفته ارائه می دهند، به روزرسانی ها برای گوگل مسئله جدی است و فعالیت های خاصی را ایجاد می نماید. گوگل نمی تواند حتی برای یک دقیقه آفلاین باشد. هر موتور جستجو، بعضی اوقات بیشتر یا کمتر از Google از آن عبور می کند.

از آگوست سال 2003، رقص گوگل چه معروف چه بدنام هر چه که هست کمتر نمایشی شده است. Google اکنون هر هفته به روزرسانی های خود را انجام می دهد، بیشترین حرکت در دوشنبه ها انجام می شود. این به روزرسانی های در حال اجرا از الگوریتم های جزئی و به روزرسانی های شاخص هستند.
بنابراین، در هر ماه تغییرات جزئی در رتبه بندی وجود خواهد داشت. دلیل این امر این است که Bot یا روبات های عنکبوتی Google همیشه در حال یافتن و یافتن و یافتن مطالب جدید هستند. این اتفاق هر روز تکرار می شود، زیرا ممکن است روبات متوجه شده باشد که دیگر وب سایت وجود ندارد و باید از فهرست آن را حذف نماید.

در حین رقص، Googlebot هر وب سایت را مجدداً بررسی می کند، می داند که چند سایت به آن پیوند می خورند، و تعداد آنها به چه تعداد آدرس پیوند می یابد و این پیوندها چقدر با ارزش هستند.

از آنجاییکه Google دائماً در حال خزیدن در صفحات وب سایت هاست و به روزرسانی شرایط به روز وب سایت ها، نتایج جستجوی آنها در طول ماه کمی متفاوت خواهد بود. با این حال، فقط در طول Google Dance است که این نتایج می تواند به طرز وحشتناکی تغییر کند.

همچنین باید در نظر داشته باشید که Google دارای چندین مرکز داده است و بیش از 100،000 سرور را به اشتراک می گذارد. به نوعی، به روزرسانی شاخص ها که در طول ماه رخ می دهد، و خارج از Google Dance در تمامی سرورها به روز می گردد. این یک روند ثابت برای Google و هر موتور جستجوی دیگر(که وجود ندارد!) است.

تا سال 2004 سرور های گوگل که به پروژه google dance اخصاص داشتند بر روی دامنه های ذیل سرویس وی دادند :

 www-ex.google.com – (where you get when you type www.google.com)
 www-sj.google.com – (which can also be accessed at www2.google.com)
 www-va.google.com - (which can also be accessed at www3.google.com)
 www-dc.google.com
 www-ab.google.com
 www-in.google.com
 www-zu.google.com
 www-cw.google.com
 www-fi.google.com - (found in May 2003)
 www-gv.google.com - (found in August 2003)
www-gv2.google.com - (found in September 2003)
 www-kr.google.com - (found in October 2003)

در اواخر ماه ژوئیه این سرور ها هم فعالیت می کردند :

www.google.com / www2.google.com / www3.google.com

همپنین IP پایگاه داده های شناسایی شده در این خصوص :

216.239.37.99/ 216.239.39.99 / 216.239.39.99 / 216.239.51.99 / 216.239.37.104 / 216.239.41.104 / 216.239.37.147 / 64.233.161.98 / 64.233.161.99 / 64.233.161.104 / 64.233.161.105

در مواقعی که گوگل در حال بروزرسانی ایندکس ها در پایگاه داده هاب وب سایتها هایش است، نتایج مختلفی را در جستجو به شما نمایش می دهد.به همین دلیل که در چندین مرتبه جستجو نتایج تغییر می کند اصطلاخ رقص گوگل بوجود آمده است.

در گذشته، آسانترین راه برای بررسی اینکه آیا Google Dance رخ داده است مراجعه به www.google.com و انجام یک جستجوی ساده بود. به نوار آبی در بالای صفحه نگاه کنید. عبارت “نتایج 1 الی 10 از تعداد 626،000 جستجو در زمان 0.48 ثانیه طول کشید. “سپس همان جستجو را در www2.google.com و www3.google.com بررسی کنید.

اگر تعداد صفحات متفاوتی از کل صفحات را برای جستجوی یکسان مشاهده کردید، Google Dance فعال است. همچنین می توانید تمام تغییرات فوق را بررسی کنید. www2 واقعاً www-sj است و www3 www-va. متوجه شده ایم که اگر می خواهید آنها را به درستی آزمایش کنید، سایر افراد به آدرس کامل www-extension.google.com در آدرس خود نیاز دارند. وقتی تعداد و ترتیب نتایج در هر 10 www یکسان بودند، بدانید که رقص به پایان رسیده است.