مؤثرترین استراتژی بازاریابی effective-strategy کدام هستند؟

استراتژی دیجیتال مارکتینگ

طبق گفته Smart Insights، مؤثرترین استراتژی های بازاریابی دیجیتال در سال 2018 بازاریابی رسانه های اجتماعی و به دنبال آن بازاریابی محتوا بوده است. و کمترین آن مدیریت داده ها بوده است که SEO در جایی در وسط آن قرار دارد.


اگرچه این به هیچ وجه قطعی نیست (بسته به تعدادی از متغیرها برخی از استراتژی ها بهتر از سایرین عمل می کنند). اما به احتمال زیاد روش های احتمالی استراتژی موثر درست را نشان می دهد.

ایمیل و ویدیو هرکدام به طور مداوم به عنوان راه های مؤثر برای بازاریابی تقریباً هر محصول از طریق هر صنعت استفاده می گردد. اگرچه در نمودار ذکر شده با Smart Insights، به اندازه بازاریابی محتوا یا رسانه های اجتماعی قدرتمند نیست.

از مؤثرترین استراتژی های بازاریابی دیجیتال که بیش از نوع بازاریابی که انجام می دهید مهم است. توجه به این مساله است که آیا رویکرد همه جانبه شما با نام تجاری و پیام شما مطابقت دارد یا خیر. برای این منظور موارد زیر برخی از ملاحظات برای ایجاد یک کمپین کارآمد در زمینه شغل شما نشان می دهد :
– تغییر الگوهای .SEO
– روندهای آینده.
– تقویم محتوا و جدول زمانی شما.
– فقط یک یا دو کانال اجتماعی (آنهایی که بهترین عملکرد را دارند) که KPI ها باید روی آن تمرکز کنند.
– چه موقع گزارش های پیشرفت را بدست آورید ، در جایی که می توانید بحث و بررسی مجدد کنید.

تداوم و نظارت بر استراتژی

یک استراتژی موفقیت آمیز همیشه به مقابله نیاز دارد و به همین ترتیب نیاز به نظارت و تنظیم دقیق و مداوم دارد. اگر به تنهایی یا در یک شرکت کوچک مشغول به کار هستید، نترسید از مشاوران خارجی استخدام کنید تا به شما کمک کند. تا معیارهای خود را حفر کنید و اهداف خود را دوباره تعریف کنید.
هیچ یک از استراتژی های بازاریابی دیجیتال مؤثر نخواهد بود اگر شما در ابتدا درک دقیقی از اینکه چه کسی کالای شما را خریداری می کند و چرا آنها را خریداری نمی کنند، موثر باشد.

کجا و چگونه آنها آن را خریداری می کنند یا ممکن است مرتبط نباشند. این مساله را کشف کرده و کاربران مختلف را شناسایی نمایید تا نه تنها آنچه را که می خواهند بخرند، بلکه درک کنید که از نظر فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در چه گروهی هستند.

نمونه ای از آگاهی مشتری موفقیت Airbnb با #weaccept است، در ابتدا یک تبلیغ Super Bowl که پس از ممنوعیت سفر پرزیدنت ترامپ منتشر شد. 5 میلیون بازدید در یک ماه در یوتیوب داشت. به علاوه هشتگ با استقبال خوبی از افراد مشهور جلب شد.

این بدان معنا نیست که شما باید خطرات سیاسی بودن را به خود اختصاص دهید. اما حساس بودن از نظر فرهنگی، به ویژه هنگامی که برند نیستید، هرگز چیز بدی نیست و ما پشنهاد می کنیم ریسک آن را بپذیرید.

کمپین مرسدس بنز

کمپین Mercedes #MBPhotoPas فقط یکی از نمونه های بسیاری از مبارزات انتخاباتی است که از ترکیبی از فناوری، اصالت و یک پیام ساده شکل گرفته است. و با همکاری تأثیرگذار برای دوستداران حیوانات، طبیعت و ماجراجویی استفاده کرده است. این فیلم بخشی از کمپین بود.

این دوربین یک نمای 360 درجه VR از یک ستاره شکارچی اینستاگرام، لوکی و صاحبش کلی لوند را در حال رانندگی در کوههای برفی در مرسدس ارائه می دهد. این مبارزات شامل افراد واقعی مختلفی است که ماجراهای واقعی دارند و همین امر باعث ویروسی شدن آن شده است.
نمایه ای محکم از مخاطبان خود ایجاد کنید تا مؤثرترین استراتژی های بازاریابی دیجیتال را داشته باشید و تاکتیک های خود را با این مدل شرح دهید.

مؤثرترین استراتژی بازاریابی

1- تعیین کانال هایی که به بهترین وجهی با مشخصات جمعیتی کلیدی هستند.
2- صحبت از زبان آنها ، با توجه به اینکه “زبان” فقط کلمات نیستند.
3- دانستن نقاط درد آنها و چگونگی روشن کردن احساسات.
4- برای کمک به شما در تجسم زندگی آنها و پیش بینی الگوهای خرید ، کاراکترهای مفید برای هر یک از مشخصات جمعیتی خود ایجاد کنید.
5- آگاه بودن از نظر فرهنگی.
6- با توجه به مشارکتهای منحصر به فرد مانند تأثیرگذار.
7- با تمرکز بیشتر بر روی تجارب و نتایج عمل گرا و نه خود محصول.
8- استفاده از ابزارهای اتوماسیون به خوبی توسعه یافته برای تقسیم بندی و هدف گذاری بسیار دقیق.

 Reference : https://digitalmarketinginstitute.com/blog/what-are-the-most-effective-digital-marketing-strategies