پیش بینی بازاریابی دیجیتال برای سال 2020

مشتری و کسب و کار

بر اساس نقل قول بازیکن مشهور بیس بال، یوگی بررا، “آینده چنین نیست که قبلاً بوده است.” در اینجا پیش بینی هایی برای آینده بازاریابی دیجیتال در سال 2020 را بیان میکنم. فراتر از برخی از رهبران فکری که به آنها رأی دادم و نیز برخی از پیش بینی های خودم را برایتان می گویم.

در اینجا پیش بینی های النافیلیمونوا(Filimonova) ، معاون ارشد بازاریابی جهانی شرکتی با تعداد 7500 نفر پرسنل میخوانیم. که در حوزه فن آوری اطلاعات با نام CGS مستقر در شهر نیویورک زندگی می کند.

۱− اهمیت اینفلوئنسر influencer

Filimonova می گوید: “خدمات برندهای B2C به عنوان راهی برای ارتباط با مشتریان آنلاین تأثیرگذارترین روش است. و همه ی مشتریان به این مساله وابسته شده اند.” وی گفت: “در حالی که برخی از برندها B2B روی این باند پرش کرده اند. بازاریابان B2B باید در سال 2020 روی نوع دیگری از روش ها متمرکز شوند. شبکه فوری آنها. شرکاء ، مشتریان و کارمندان به بخشی اساسی تر از استراتژی بازاریابی یک برند تبدیل خواهند شد. زیرا خریداران به شبکه های فروش اینرتنتی اهمیت داده و خرید می نمایند.

۲− Peer Review یا داوری همتا

حتی مهمتر خواهد بود. Filimonova می گوید: “یک گزارش مصرف کننده اخیر از شرکتی معتبر نشان داد که 77٪ از مصرف کنندگان مورد بررسی، نشان دهنده این است که بررسی های مربوط به همسالان یا تصمیم گیری ها در زمینه خرید برند است.” “از آنجا که بازاریابان B2B به دنبال رویکرد B2C در سال 2020 هستند و مشتری های شرکت های پردرآمد را جذب می کنند، اعتماد به نفس اهمیت بیشتری پیدا می کند – هم شبکه های peer-to-peer و هم influencer ها رشد زیادی خواهند داشت.”

۳− پیشنهادات نقد و بررسی های آنلاین

از اهمیت بیشتری برخوردار می شوند. جامعه فناوری B2B به انجمن هایی که منابع اطلاعات ارزشمندی دارند بیش از هر چیز دیگری اعتماد دارد. Filimonova می گوید: “یک مطالعه جدید نشان داده 60٪ از خریداران فن آوری شرکت از بررسی های آنلاین برای شناسایی راه حل های جدید استفاده می کنند.” بسیاری از خریداران فناوری B2B به تالار گفتگوی داخلی که توسط کاربران تکمیل می شود، اعتماد دارند و به آنها امکان می دهند سؤال بپرسند، و بازخورد زندگی واقعی را به اشتراک بگذارند. برای ترغیب شرکت در مشارکت مشتریان، زمانی که مجبور به ترک آن هستند، از آنها بازخورد بخواهید. “

4- Filmonova می گوید

بازاریابان باید کاملا مثبت فکر کنند. Filmonova می گوید: “اشتراک گزاری را در همه ی برنامه ها و خدمات کارمندان شرکت خود فعال نمایید” “آنها را به بهترین روشها برای استفاده از بسترهای اجتماعی آموزش دهید. آنها را ترغیب كنید كه به صورت اجتماعی با یکدیگر ارتباط برقرار كنند، هرچه بیشتر آنچه را كه همكارانشان انجام می دهند مشاهده كنند، احتمال پیوستن به گفتگو بیشتر است. “


5- influencer خارجی

 فراموش نگردد. Filimonova می گوید: “شرکت های B2B باید نحوه همکاری با influencer ها را دوباره ارزیابی کنند.” وی گفت: “درست مانند کارمندان، به مطالب تأثیرگذار که می خواهند با آنها ارتباط برقرار کنند، بدهید. این ممکن است از آنها بخواهد که درباره نتایج نظرسنجی صنعت اختصاصی شرکت شما انجام دهند. راه دیگر دعوت از تأثیرگذار برای پیوستن به پنل وبینار برای ایجاد مخاطب مربوطه است. اینفلوئنسرها به دنبال برندهایی هستند تا بتوانند پروفایل های حرفه ای خود را تقویت کنند.”

۶− آپولینسکی می گوید

انتظارات دقیق تری در بودجه بازاریابی دارید. آپولینسکی می گوید: “با یک رکود اقتصادی قریب الوقوع و عدم قطعیت سیاسی ، شرکت ها چگونگی خرج دلارهای خود را برای کالاهای مرتبط با خدمات بررسی می کنند. به همین دلیل ، شرکت ها نسبت به آنچه که آژانس های خدمات ارائه شده وارد می شوند، از جمله صحبت با مشتری های گذشته و نگاه به رهبری فکری مداوم، بسیار مهم و واضح تر خواهند بود.”

۷− دروغگو دروغگو دروغگو

چشم انداز دروغ دروغگو دروغگو. آپولینسکی می گوید: “مشتریان بالقوه نسبت به آنچه در فضای دیجیتال می خوانند بی اعتماد هستند و به درستی چنین می گویند.” “شرکت ها باید ارتباط مداوم و صادقانه را نشان دهند. اگر سوء عملکرد یا ناسازگاری وجود داشته باشد، (یا چیزی که به نظر نمی رسد)، آینده نگران آن را کشف کرده و با شفاف سازی به مشتریان مسایل اطلاعا رسانی نمایند. “

۸− فروتنی و مهربانی

 همیشه فروتن و مهربان باشید. آپولینسکی می گوید: “ارتباطی که باعث شفقت و فروتنی می شود، می تواند صدای دیجیتالی را کاهش داده و مخاطبان را لمس کند.”

۹− واکنش ذنجیره ای

واکنش زنجیره ای جذب مشتری را فراموش نکنید. بگذارید خودم را تکرار کنم، نه به خاطر اینکه بگوبم آنچه را که سال گذشته گفتم فراموش نکرده ام، بلکه به این دلیل است که می خواهم شما بخاطر بسپارید. برای جذب مشتریانی که پردرآمد هستند. بازاریابان از جستجوی گلوله های نقره ای کنار می روند. روی یک رویکرد بازاریابی کامل متمرکز می شوند. تمرکز بیشتر بر بیان نتایج و یکپارچگی اطلاعات بدست آمده است.